Randevu Al

0542 352 3 222

Gülüş Tasarımı nedir?

Gülüş Tasarımı,estetik gülüş kaygısı olan hastalara estetik diş hekimliği yöntemleri sayesinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.
Gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği yöntemleri sayesinde yapılır .

Porselen lamineler, kristal destekli veya zirkonyum destekli kaplamalar, diş beyazlatma, bonding sistemleri gibi yöntemler tek tek veya hepbirlikte kullanılabilir.

Etikili ve kalıcı bir sonuç alabilmek için, hekim ile hastanın nasıl bir görünüm elde edileceğine beraber karar vermelidir. Bu nedenle,her aşamada hastanın görüşü ve onayı alınmaktadır.

Gülüş tasarımında, diş hekimliği ve estetik sanatı birlikte uygulanarak, yüze özel ve ideal bir gülüş sağlanabilmektedir. Dişlerimiz, birbirleri ve onları çevreleyen yumuşak dokular ile uyumlu olarak dizilmiştir.

Sağlıklı, estetik ve güzel bir gülüşün temel elemanları dişlerimiz dir dolayısıyla diş şekilleri ve anatomik özellikleri hakkında kapsamlı olarak bilgi sahibi olmak tüm tedavilerin temelini oluşturur.

İyi tasarlanmış bir gülüşün nasıl olması gerektiği hakkında daha fazla fikir sahibi olabilmek için, yüz hatlarının iç ve dış kenarları incelenmelidir.

Yüz hatları, cinsiyet, yaş, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudaklar ile diş etleri estetik gülüş tasarımını belirleyen faktörlerdir.

Bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin formu belirlenir. Daha genç görünmek, senelerin dişler ve dudak çevresindeki izlerini silmek ve daha dinamik şekilde görünmek mümkündür.

Gülüş Tasarımı nasıl yapılır ?

Gülüş tasarımı tedavisinde öncelikle dişlerin genel durumu ve diş eti sağlığı incelenir.

Çürükler,ihtiyaç varsa kanal tedavisi,diş taşlarını  temizlenmesi,diş etlerinde iltihaba neden olan durumlar,diş kökünü saran kemikte erimeye neden olan durumlar tedavi edilir.

İhitiyaç varsa diş telleri yardımıyla yamuk ve konum bozukluğu olan dişler düzeltilir veya dişler daha estetik bir gülüş sağlıyacak pozisyona getirilir.

Tüm dişlerin rengi değerlendirilir, gerekiyorsa tek tek veya bir bütün halinde dişler beyazlatılır veya renk tonları biraz açılır.

Diş etleri normalden fazla görünüyorsa  pembe estetik adı verilen diş etlerinin kesilerek yukarıya doğru alınması yöntemi uygulanır.

Dişlerin şeklini iyileştirmek çeşitli form bozukluklarını gidermek varsa kırık kısımları kapatmak amacıyla bonding yöntemiyle kompozit uygulanır.

Tüm bu işlemler hastanın ihtiyacına göre belirlenerek bir tedavi planlaması dahilinde adım adım uygulanır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları ?

Gülüş tasarımı kişiye özel yapılır. Bu nedenle yukarıda sayılan yöntemlerin biri yada birkaçı beraber uygulanabilir.

Uygulanıcak tedavi yöntemine göre fiyatı değişkenlik gösterebilir.Bu yüzden her hasta için gülüş tasarımı ücreti aynı olmaz.

Gülüş tasarımı yaptırmak ve fiyat alabilmek için bu yöntemi uygulayan bir diş hekimine muayane olabilirsiniz.