Randevu Al

0542 352 3 222

Botoks Nedir ?

Botoks, uygulandığı kaslarda gevşeme sağlayan bir maddedir.  Kaslarda gevşeme yaratması sayesinde,kırışıklıkları ve aşırı çalışan kasların aktivitesini azaltır.

Botoks uygulaması

Diş etlerinin aşırı göründüğü durumlarda, Çene eklemi ağrı ve bozukluklarında, Yüz ve gülümseme estetiğinin iyileştirilmesinde,Diş gıcırdatmada,Tükürük bezlerinin aşırı çalışmasında, Baş ve yüz bölgesinde ki sinir kaynaklı ağrılarda.

Dişetleriyle gülümseme

İdeal bir gülümsemede diş etlerinin aşırı görünmemesi istenir. Kişi gülümsediğinde diş etleri 2 mm’nin üzerinde görünüyorsa çoğunlukla diş etleriyle gülümseme söz konusudur.

Bu durum gülümsemenin ahengini ciddi olarak bozar. Gülme sırasında ‘dişetleriyle gülümseme’ yapan kişilerde, burun kanadı ve dudak üst kısmını bir çift kas çekmektedir. Bu kasların fazla aktif olduğu durumlarda, üst dudak kısalır. Üst dişler de kısa ise, dişetleri daha belirgin olarak izlenir.

Diş eti Gülümsemesinin 3 nedeni:

• Aşırı hareketli üst dudak
• Yetersiz sürmüş dişler
• Üst çenenin normalden fazla dikey yönde gelişmesi

Gülerken üst diş ve diş etlerinin fazla görünmesi rahatsız ettiğinde, gülümserken ağzı kapatma gereği duyulduğunda cerrahi harici basit çözümü botoks sağlar.

Burun kanatlarının yan sınırından 3-5 mm yanlara yapılan botoks enjeksiyonu ‘dişetleriyle gülümseme’ sorununuza çare olabilir.

Enjeksiyon yapılacak bölgelere uyuşturucu krem sürüldükten sonra 5 dakika süren bir işlemle botoks enjeksiyonu yapılır.

İşlem öncesinde ve sonrasında buz tutulabilir. İşlem sonrası çalışma ve günlük hayatın devamında hiçbir kısıtlama bulunmaz.

Doğru olarak uygulanıldığında şişlik ve morluk görülmeyen bu işlemin sonuçları 2-3 gün içinde başlar. 2 hafta içinde gülüşünüzün daha estetik olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Bu yöntemin kalıcılığını sağlamak için, 4-8 ayda bir tekrarlanması gerekir.

Bu yöntem;

• Cerrahi ve diş tedavisinden çekinen,
• Üst dudağı gülerken fazla yukarı kalkan,
• Çenede kemik deformitesi olmayan,
• Nörolojik bir hastalığı olmayan,
• Hamile veya emzirme durumu olmayan,
• Kanama bozukluğu olmayan

kişilerde rahatlıkla uygulanabilir. Gülüş estetiği için uygulanan botoks estetiği yüz anatomisinin iyi bilinmesini gerektirir.

Ancak üst çenede aşağıya doğru fazla gelişmesi olan, üst dişleri kısa olan hastalarda cerrahi tedavi seçenekleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Diş etiyle gülme şikayeti olan her kişide, bu tekniğin etkili olması doktorun muayenesi ve doğru tanısı ile olur.

Botoks Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için : Tıklayınız