Randevu Al

0542 352 3 222

Dijital Ortodonti

Dijital diş hekimliği ortodonti alanında da gelişmektedir.

Ortodontik tedavi öncesi hem arşiv amaçlı hem de tedavi planının oluşturulabilmesi için hastaların alt ve üst çenelerin alçı modelleri alınmaktadır.

Dijital diş hekimliği ile artık bu modeller, 3 boyutlu tarama ile sanal ortamda elde edilmektedir. Bu sayede tedavi planını oluşturmak için gerekli olan ölçümler çok daha hızlı ve doğru olmaktadır.

Büyük metal kaşıklar kullanılmadığından özellikle öğürme refleksi olan kişiler çok daha rahat etmektedir.

Bu sayede hastaların arşivi daha kolay korunmakta olup kaybolma olasılıkları ortadan kalkmıştır.

 Şeffaf plaklarla yapılan tedaviler

Diş teli kullanılmadan yapılan ortodontik (Şeffaf Plaklar)  tedaviler tam anlamıyla dijital diş hekimliğinin bir ürünüdür. Dijital tarama ile alınan çenelerin ölçüleri 15 dakikada yurt dışındaki laboratuvarlara ulaştırılabilmektedir.

Tedavi planlaması tamamen dijital sistem üzerinden yapılmakta olup, şeffaf plaklar 3 boyutlu yazıcılar ile oluşturulan modellerden elde edilmektedir.

Bu sayede gerek yurt dışı gerek yurt içi laboratuvarlarına anında ulaşım sağlanabilmektedir.

Incognito tedavisi (Lingual ortodonti)

Incognito gibi yine yurt dışında bulunan laboratuvarlara 3 boyutlu tarama sistemi ile dakikalar içerinde ulaşılmakta olup lingual ortodonti malzemelerinin gelmesi hızlanmaktadır.

Eğer bu 6 aydan sonra ortodontik tedavi sonrasında dişlerde tekrar bir bozulma hareketi görünürse arşivde bulunan modellerin üzerine şeffaf plaklar üretilir ve diş teli kullanmadan basit bir şekilde bozulan dişler tekrar tedavi sonrasındaki pozisyonlarına getirilir.

3D Dijital Cerrahi

Ortognatik çene ameliyatlarında kullanılan bilgisayar programları sayesinde alt ve üst çenelerin ameliyatı  sanal ortamda 3 boyutlu olarak yapılmaktadır. Sanal ortamda yapılan ortognatik cerrahi sonuçları hayata geçirilir.

Bu sayede çok daha hassas ölçümler ve tedavi planlamarı yapılabilmektedir.