Randevu Al

0542 352 3 222

Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği, diş hekimliğinde geleneksel yöntemlerle yapılan işlemlerin bilgisayar desteği ile tasarım ve üretimine olanak tanıyan bir sistemdir.

Özellikle tedaviye uzun zaman ayıramayacak koşullara sahip hastalar için büyük kolaylık anlamına gelen cihaz, laboratuvar sürecini ortadan kaldırarak zamandan tasarruf sağlımaktadır.

Bu yöntemle dişe uygulanacak restorasyonu yaklaşık 1 saat içerisinde hastaya teslim edilmektedir.

Dolgu ve kaplama işleminin geleneksel yöntemlerin aksine çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir cihazın kamerası yardımıyla ağız içinden dijital bir ölçü alınmaktadır.

Bu görüntü bilgisayar ekranına aktarılır ve 3 boyutlu bir model hazırlanır. Sonra tasarımı yapılmakta yani dizaynı, yüksekliği, yan dişlerle teması ve şekli seçilebilmektedir.

Tasarım bitirildikten sonra,istenilen renkteki hazır porselen bloğu, yontma makinesinin içine yerleştirilir ve üretim işlemi başlar. Sistemin verdiği sürenin sonunda yontma işlemi biter ve restorasyon tamamlanmış olur.

Son olarak kaplama ve porselen dolgu, hastaya aynı seansta yapıştırılarak teslim edilir.

Hastaya ilave bir bekleme zamanı çıkarmayan bu yöntemle hızlı ve güvenilirliği kanıtlanmış restorasyonlar yapılabilmektedir.